Стійка система міського транспортуSustainable Urban Transport
Устойчивая система городского транспорта

Home Новини Новини проекту Безпека на Дорогах - Рекомендовано для читання та посилання

Безпека на Дорогах - Рекомендовано для читання та посилання

E-mail Друк PDF

Нові країни та країни, що розвиваються, постійно нарощують потужності своїх мереж доріг, проте це часто відбувається за рахунок безпеки вразливих користувачів доріг. Як наслідок, понад 1,2 мільйона людей щороку марно гинуть у дорожньо-транспортних пригодах, при цьому непрямі соціальні, економічні параметри та показники охорони здоров'я передбачають строгі обмеження щодо розвитку в площині екології.

Практично 86 відсотків дорожньо-транспортних пригод стається у новостворених країнах і країнах, що розвиваються, хоча таким країнам належить всього 30 відсотків світового парку автотранспорту. Більшість жертв аварій у країнах, що розвиваються, - це не власники автомобілів, а пішоходи, мотоциклісти та велосипедисти.

У 2020 році смерті на дорозі, імовірно, опиняться на третьому місці серед причин інвалідності з поправкою на кількість втрачених років життя. За оцінками Світового Банку країни, що розвиваються, втрачають у дорожньо-транспортних пригодах 1,5 відсотка свого ВВП. Окрім того, близько 35 відсотків загиблих пішоходів - це діти.

Підвищення безпеки на дорозі – це вимога і завдання для урядів країн, які розвиваються. Щоб ефективно вирішити питання щодо безпеки на дорозі, особи, відповідальні за прийняття рішень, повинні чітко розуміти докладні причини та наслідки дорожньо-транспортних пригод. Окрім того, потрібно знати про те, як ефективно вирішити найбільш складні проблеми, які призводять до аварій. Оскільки фінансування заходів безпеки на дорогах є важливим моментом, безперечно, варто ознайомитися з документом «Цент на безпеку доріг» (див. GTZ-SUTP).

Наведений список рекомендованої літератури призначений для того, щоби надати читачеві огляд відповідних матеріалів на тему безпеки на дорогах. На додачу до веб-сторінок наведені також посилання на найновіші цікаві публікації відповідних організацій. Наполегливо радимо переглянути вказані веб-сторінки, щоб отримати докладніші відомості та додаткові звіти й публікації.

Посилання: http://www.sutp.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1774&Itemid=1